Sign In
Links
Policies
Contact Us
F.A.Q's
Tutorials
News
0
Home
Membership
Join / Renew Membership
DI Membership Options
First time Horse Registration Form
Horse Registration Renewal
Horse Directory
Results
Tests
DI Tests
Intro Tests
Prelim Tests
Novice Tests
Elem Tests
Medium Tests
Adv Med Tests
Advanced Tests
Young Horse Tests
BD Tests
FEI Tests
Competitions
About
Contacts
The Board
Administration Office
Judges Committee
Child Safeguarding
Rules & Grading
Riders' Representative
Health & Safety
Para Dressage
History
Roll of Honour
Championship Qualification Criteria
Rules & Policies
DI Rule Book
DI Policies
Judges
News
Judges List 2024
How to Become a Judge
Judges Training & Exams
Upgrading
Upgrading - Lists 6-3a
Upgrading - Lists 1 & 2
Judges Committee Policies
Judges Committee
Training
Home Nations
Training Day Times
National Training Dates 2024
Regions
Eastern
Eastern Region Times
Eastern Region Contacts
Eastern Training Event
I
Leinster
Gareth Hughes Master Class 6th October 2024
Leinster Dressage Leagues 2024
Leinster Spring Summer 2024 League Results
Leinster Dressage Membership
Volunteering
Meet The Committee
Contact Us
Leinster Dressage Development Pathway
North Munster
Schedule for Summer 2024
Training
Times for Next Show
Midland & Western
Times for MWR Slieve Bloom Stud 9th August 2024
Wild Atlantic Dressage Festival
Training News
Northern
Committee Contact Details
News
2023 Awards Night
Summer Festival 2024
Times for next show
League Rules
Northern Region Show Rules
Summer League 2024 - Help List
Summer League 2024 - Points
2023/24 - Final Winter League Results
South East
The NutriSience Classic 2024
Meet the Judges
Meet our Sponsors
SER Committee
SER Upcoming Competitions
Times for Next Show
Live Show Results
SER Youth Development
Volunteering
South Munster
Times for next show
Upcoming Show Dates
Regional Training
Results
Youth
Youth National Championships
NEW FOR 2024!!! IRISH DRESSAGE YOUTH ACADEMY
Irish Dressage Youth Academy Training Dates
0
Home
Membership
Join / Renew Membership
DI Membership Options
First time Horse Registration Form
Horse Registration Renewal
Horse Directory
Results
Tests
DI Tests
Intro Tests
Prelim Tests
Novice Tests
Elem Tests
Medium Tests
Adv Med Tests
Advanced Tests
Young Horse Tests
BD Tests
FEI Tests
Competitions
About
Contacts
The Board
Administration Office
Judges Committee
Child Safeguarding
Rules & Grading
Riders' Representative
Health & Safety
Para Dressage
History
Roll of Honour
Championship Qualification Criteria
Rules & Policies
DI Rule Book
DI Policies
Judges
News
Judges List 2024
How to Become a Judge
Judges Training & Exams
Upgrading
Upgrading - Lists 6-3a
Upgrading - Lists 1 & 2
Judges Committee Policies
Judges Committee
Training
Home Nations
Training Day Times
National Training Dates 2024
Regions
Eastern
Eastern Region Times
Eastern Region Contacts
Eastern Training Event
I
Leinster
Gareth Hughes Master Class 6th October 2024
Leinster Dressage Leagues 2024
Leinster Dressage Membership
Volunteering
Meet The Committee
Contact Us
Leinster Dressage Development Pathway
North Munster
Schedule for Summer 2024
Training
Times for Next Show
Midland & Western
Times for MWR Slieve Bloom Stud 9th August 2024
Wild Atlantic Dressage Festival
Training News
Northern
Committee Contact Details
News
Summer Festival 2024
Times for next show
League Rules
Northern Region Show Rules
Summer League 2024 - Help List
Summer League 2024 - Points
2023/24 - Final Winter League Results
South East
The NutriSience Classic 2024
SER Committee
SER Upcoming Competitions
Times for Next Show
Live Show Results
SER Youth Development
Volunteering
South Munster
Times for next show
Upcoming Show Dates
Regional Training
Results
Youth
Youth National Championships
NEW FOR 2024!!! IRISH DRESSAGE YOUTH ACADEMY
Irish Dressage Youth Academy Training Dates
Links
Policies
Contact Us
F.A.Q's
Tutorials
News
Content
Competition Details
Home
Competitions
North Munster Regional Show
North Munster Regional Show
Competition Date:
Sunday 21st Jul 2024 10:00
Entries closing on:
Wednesday 17th Jul 2024 23:45
Withdrawals until:
Thursday 18th Jul 2024 12:00. (No refunds are possible after this date).
Location:
Garranmore Equestrian (Garranmore, Pallasgreen, Co Limerick, V94 C6Y5, Ireland)
Show Secretary/Organiser:
Tara Dalton (0868105040)
Competition Results
Please click/tap a Class Results dropdown to expand or collapse.
Collapse
All
Expand
All
Class 1: Mini Trailblazers
Test: TB DI Introductory Test A (2017)
Judge: Elena Satalkina
Registered Category 1
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
57
Rider
Hannah Conway
Horse
Goldengrove Scarlet Secret
Score
Coll
%
Notes
Score
123.5
Coll
47
%
68.61
Notes
Class 2: Trailblazer Under 12's
Test: TB DI Preliminary P5A (2021)
Judge: Elena Satalkina
Registered Category 1
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
58
Rider
Eli Conway
Horse
Goldengrove Scarlet Secret
Score
Coll
%
Notes
Score
184.5
Coll
60.5
%
65.89
Notes
Registered Category 0
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
35
Rider
Amy Hearne
Horse
Brandon Zimbabwe
Score
Coll
%
Notes
Score
193
Coll
61
%
68.93
Notes
Unregistered
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
43
Rider
Charlotte Collins
Horse
Kilbreedy Coco
Score
Coll
%
Notes
Score
199.5
Coll
62
%
71.25
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
34
Rider
Ellie Hearne
Horse
Violet Tiger Lilly
Score
Coll
%
Notes
Score
190.5
Coll
61
%
68.04
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
3
No.
24
Rider
Lilly Donohoe
Horse
Woodroyd flower girl
Score
Coll
%
Notes
Score
187
Coll
60
%
66.79
Notes
Class 3: Trailblazer Junior Prelim
Test: TB DI Preliminary P5A (2021)
Judge: Elena Satalkina
Registered Category 0
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
38
Rider
Erin Dowling
Horse
Superior Duchess
Score
Coll
%
Notes
Score
189.5
Coll
60.5
%
67.68
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
11
Rider
Hannah Smith
Horse
Coolrahnee River
Score
Coll
%
Notes
Score
188.5
Coll
61
%
67.32
Notes
Class 4: Trailblazer senior prelim
Test: TB DI Preliminary P5A (2021)
Judge:
Class 5: Preliminary (Short Arena)
Test: DI Preliminary P5A (2021)
Judge: Elena Satalkina
Registered Category 1
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
25
Rider
Aedín Morahan
Horse
Erne Valley Áine
Score
Coll
%
Notes
Score
190
Coll
60.5
%
67.86
Notes
Unregistered
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
42
Rider
Liz Thomas
Horse
Misty Silver Lady
Score
Coll
%
Notes
Score
186.5
Coll
60.5
%
66.61
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
59
Rider
Jennifer Haverty
Horse
Ice for Diamond
Score
Coll
%
Notes
Score
184.5
Coll
57.5
%
65.89
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
3
No.
26
Rider
Patricia McDermott
Horse
Glidawn Monty
Score
Coll
%
Notes
Score
183
Coll
58.5
%
65.36
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
4
No.
1
Rider
Juley McGourty
Horse
Drishane Miss Yeats
Score
Coll
%
Notes
Score
173
Coll
55
%
61.79
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
5
No.
21
Rider
Olivia Wojewoda
Horse
Another Volunteer
Score
Coll
%
Notes
Score
172.5
Coll
54.5
%
61.61
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
6
No.
2
Rider
Rachel Keane
Horse
Ballingowan Boula
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
0.00
Notes
Withdrawn
Place
No.
Rider
Horse
Place
6
No.
3
Rider
Brenda McGrath
Horse
Dromsligo Carrie
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
0.00
Notes
Withdrawn
Class 6: Preliminary (Long arena)
Test: DI Preliminary P5A (2021)
Judge: Bernie Webb
Registered Category 2
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
33
Rider
Caroline Marwood
Horse
Estrella Rosa
Score
Coll
%
Notes
Score
192.5
Coll
61
%
68.75
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
10
Rider
Louise O’Connor
Horse
Castlesheppard Nizer
Score
Coll
%
Notes
Score
181.5
Coll
61
%
64.82
Notes
Registered Category 1
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
20
Rider
Aine Griffin
Horse
Cocktail De Riverland
Score
Coll
%
Notes
Score
204
Coll
65.5
%
72.86
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
5
Rider
Rebecca Hayes
Horse
Hash Brown
Score
Coll
%
Notes
Score
200
Coll
64
%
71.43
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
3
No.
36
Rider
Zara Walsh
Horse
Malakai
Score
Coll
%
Notes
Score
191
Coll
61.5
%
68.21
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
4
No.
25
Rider
Aedín Morahan
Horse
Erne Valley Áine
Score
Coll
%
Notes
Score
184.5
Coll
61.5
%
65.89
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
5
No.
37
Rider
Ally Gabbett
Horse
Oh Dakota Justice
Score
Coll
%
Notes
Score
181
Coll
60.5
%
64.64
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
6
No.
18
Rider
Griselda Williams
Horse
Coolrus Conquistador
Score
Coll
%
Notes
Score
170.5
Coll
56.5
%
60.89
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
7
No.
17
Rider
Griselda Williams
Horse
Coolrus Golden Lancer
Score
Coll
%
Notes
Score
167
Coll
45.5
%
59.64
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
8
No.
28
Rider
Claire Faulkner
Horse
Maestro Merlin
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
0.00
Notes
Withdrawn
Unregistered
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
41
Rider
Liobhan O'Callaghan
Horse
Cairnview Jewel
Score
Coll
%
Notes
Score
180
Coll
60
%
64.29
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
42
Rider
Liz Thomas
Horse
Misty Silver Lady
Score
Coll
%
Notes
Score
180
Coll
58.5
%
64.29
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
3
No.
55
Rider
Nicky Mummery
Horse
Kilcarthy Boy
Score
Coll
%
Notes
Score
173
Coll
57
%
61.79
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
4
No.
53
Rider
Alice Reynolds
Horse
Lassban Diamond Imp
Score
Coll
%
Notes
Score
171
Coll
56.5
%
61.07
Notes
Class 7: Preliminary (Long arena)
Test: DI Preliminary P6 (2021)
Judge: Dermot Cannon
Registered Category 2
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
46
Rider
Caroline Marwood
Horse
Silverhill Boy
Score
Coll
%
Notes
Score
189.5
Coll
51
%
72.88
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
33
Rider
Caroline Marwood
Horse
Estrella Rosa
Score
Coll
%
Notes
Score
181
Coll
48.5
%
69.62
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
3
No.
10
Rider
Louise O’Connor
Horse
Castlesheppard Nizer
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
Notes
Withdrawn
Registered Category 1
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
17
Rider
Griselda Williams
Horse
Coolrus Golden Lancer
Score
Coll
%
Notes
Score
175
Coll
57
%
67.31
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
20
Rider
Aine Griffin
Horse
Cocktail De Riverland
Score
Coll
%
Notes
Score
174.5
Coll
46.5
%
67.12
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
3
No.
37
Rider
Ally Gabbett
Horse
Oh Dakota Justice
Score
Coll
%
Notes
Score
162.5
Coll
45
%
62.50
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
4
No.
18
Rider
Griselda Williams
Horse
Coolrus Conquistador
Score
Coll
%
Notes
Score
151
Coll
40.5
%
58.08
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
5
No.
13
Rider
Raphael Walsh
Horse
The Mastercard
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
0.00
Notes
Withdrawn
Unregistered
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
55
Rider
Nicky Mummery
Horse
Kilcarthy Boy
Score
Coll
%
Notes
Score
158.5
Coll
42.5
%
60.96
Notes
Class 8: Novice
Test: DI Novice N27A (2021)
Judge: Bernie Webb
Registered Category 3
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
22
Rider
Tara Oliver
Horse
Kokkedals freyja
Score
Coll
%
Notes
Score
201
Coll
64.5
%
69.31
Notes
Registered Category 2
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
12
Rider
Megan O’Gorman
Horse
Ballykealy Clover Chin
Score
Coll
%
Notes
Score
184.5
Coll
58
%
63.62
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
48
Rider
Eliza Neumann
Horse
Opal
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
0.00
Notes
Withdrawn
Registered Category 1
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
36
Rider
Zara Walsh
Horse
Malakai
Score
Coll
%
Notes
Score
191.5
Coll
60.5
%
66.03
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
13
Rider
Raphael Walsh
Horse
The Mastercard
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
0.00
Notes
Withdrawn
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
49
Rider
Aine Loughlin
Horse
Bally G Tommy
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
0.00
Notes
Withdrawn
Class 9: Novice
Test: DI Novice N21 (2021)
Judge: Dermot Cannon
Registered Category 2
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
6
Rider
Ana Hughes
Horse
E Warrantsson
Score
Coll
%
Notes
Score
200
Coll
62
%
68.97
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
12
Rider
Megan O’Gorman
Horse
Ballykealy Clover Chin
Score
Coll
%
Notes
Score
185.5
Coll
58.5
%
63.97
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
3
No.
48
Rider
Eliza Neumann
Horse
Opal
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
0.00
Notes
Withdrwn
Registered Category 1
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
5
Rider
Rebecca Hayes
Horse
Hash Brown
Score
Coll
%
Notes
Score
197.5
Coll
62
%
68.10
Notes
Class 10: Elementary
Test: DI Elementary E55 (2013)
Judge: Bernie Webb
Registered Category 3
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
22
Rider
Tara Oliver
Horse
Kokkedals freyja
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
Notes
Retired
Registered Category 2
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
19
Rider
Lauren McGrath
Horse
Furst Romanoff
Score
Coll
%
Notes
Score
185
Coll
61.5
%
66.07
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
54
Rider
Shirley Mullins
Horse
Gortfree Rebel
Score
Coll
%
Notes
Score
180
Coll
58
%
64.29
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
3
No.
8
Rider
Susan Humphreys
Horse
One Station Diamond
Score
Coll
%
Notes
Score
173
Coll
57.5
%
61.79
Notes
Class 11: Elementary
Test: DI Elementary E52 (2021)
Judge: Dermot Cannon
Registered Category 2
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
60
Rider
Owen Smyth
Horse
Dark Site
Score
Coll
%
Notes
Score
231
Coll
57.5
%
64.17
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
8
Rider
Susan Humphreys
Horse
One Station Diamond
Score
Coll
%
Notes
Score
228.5
Coll
58.5
%
63.47
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
3
No.
54
Rider
Shirley Mullins
Horse
Gortfree Rebel
Score
Coll
%
Notes
Score
224
Coll
62.22
%
62.22
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
4
No.
19
Rider
Lauren McGrath
Horse
Furst Romanoff
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
0.00
Notes
Retired
Place
No.
Rider
Horse
Place
4
No.
45
Rider
Caroline Marwood
Horse
Investigator P
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
Notes
Withdrawn
Class 12: Medium
Test: DI Medium M65 (2021)
Judge: Bernie Webb
Registered Category 2
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
40
Rider
Gavin Smiddy
Horse
DHS Showtime
Score
Coll
%
Notes
Score
205.5
Coll
46
%
64.22
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
7
Rider
Ana Hughes
Horse
Sligo Dark Knight
Score
Coll
%
Notes
Score
205
Coll
46
%
64.06
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
3
No.
29
Rider
Ella Brosnan
Horse
Z
Score
Coll
%
Notes
Score
204
Coll
47
%
63.75
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
4
No.
32
Rider
Michelle Marshall
Horse
Cuki
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
0.00
Notes
Withdrawn
Place
No.
Rider
Horse
Place
4
No.
45
Rider
Caroline Marwood
Horse
Investigator P
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
0.00
Notes
Retired
Class 13: Medium
Test: DI Medium M77 (2015)
Judge: Dermot Cannon
Registered Category 2
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
40
Rider
Gavin Smiddy
Horse
DHS Showtime
Score
Coll
%
Notes
Score
226.5
Coll
59
%
64.71
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
29
Rider
Ella Brosnan
Horse
Z
Score
Coll
%
Notes
Score
218.5
Coll
57.5
%
62.43
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
3
No.
32
Rider
Michelle Marshall
Horse
Cuki
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
0.00
Notes
Withdrawn
Class 14: Advanced Medium
Test: DI Advanced Medium AM90 (2021)
Judge: Dermot Cannon
Registered Category 3
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
9
Rider
Grainne Murphy
Horse
Hogareno SB
Score
Coll
%
Notes
Score
222.5
Coll
66.5
%
65.44
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
14
Rider
Vitaliy Halstyan
Horse
Coco Boy
Score
Coll
%
Notes
Score
222
Coll
48
%
65.29
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
3
No.
52
Rider
Lucy Cusack
Horse
Kirktown
Score
Coll
%
Notes
Score
213.5
Coll
45
%
62.79
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
4
No.
27
Rider
Bernadette Newham
Horse
Jejum AR
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
0.00
Notes
Withdrawn
Registered Category 2
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
56
Rider
Tara Dalton
Horse
Burgomistr
Score
Coll
%
Notes
Score
213.5
Coll
45
%
62.79
Notes
Class 15: Advanced
Test: DI Advanced A100 (2021)
Judge: Dermot Cannon
Registered Category 3
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
9
Rider
Grainne Murphy
Horse
Hogareno SB
Score
Coll
%
Notes
Score
231
Coll
67
%
66.00
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
44
Rider
Bethany Mackey
Horse
Kalahari
Score
Coll
%
Notes
Score
228.5
Coll
46.5
%
65.29
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
3
No.
9
Rider
Grainne Murphy
Horse
Hogareno SB
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
Notes
Withdrawn
Class 16: Prix St. George
Test: FEI Prix St George (2009/2022)
Judge: Dermot Cannon
Registered Category 3
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
30
Rider
Hannah Fielding
Horse
Florentina DWS
Score
Coll
%
Notes
Score
225
Coll
14
%
66.18
Notes
Class 17: Inter 1
Test: FEI Intermediate I (2009/2022)
Judge: Dermot Cannon
Registered Category 3
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
61
Rider
Sinead McGrath
Horse
Killard Precision
Score
Coll
%
Notes
Score
222.5
Coll
13
%
65.44
Notes
Class 18: Grand Prix
Test: FEI Grand Prix (2009/2022)
Judge: Dermot Cannon
Registered Category 3
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
23
Rider
Tara Oliver
Horse
Furst Romance
Score
Coll
%
Notes
Score
304.5
Coll
14
%
66.20
Notes
Class 19: Young Horse
Test: FEI Competition for 4 year old horses (2022)
Judge: Bernie Webb
Registered Category 2
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
10
Rider
Louise O’Connor
Horse
Castlesheppard Nizer
Score
Coll
%
Notes
Score
64
Coll
64
%
64.00
Notes
Class 20: Intro Walk Trot Test
Test: DI Introductory Test A (2017)
Judge: Elena Satalkina
Unregistered
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
31
Rider
Miriam Byrne
Horse
The Velveteen Fox
Score
Coll
%
Notes
Score
121
Coll
46.5
%
67.22
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
59
Rider
Jennifer Haverty
Horse
Ice for Diamond
Score
Coll
%
Notes
Score
119.5
Coll
48
%
66.39
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
3
No.
4
Rider
Rosemary Caplice
Horse
Colourthyme Homer
Score
Coll
%
Notes
Score
112
Coll
44.5
%
62.22
Notes
Class 21: Advanced Medium
Test: FEI Junior Preliminary Competition Test (2009/2022)
Judge: Bernie Webb
Registered Category 3
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
14
Rider
Vitaliy Halstyan
Horse
Coco Boy
Score
Coll
%
Notes
Score
204.5
Coll
14
%
68.17
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
52
Rider
Lucy Cusack
Horse
Kirktown
Score
Coll
%
Notes
Score
204
Coll
14
%
68.00
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
3
No.
27
Rider
Bernadette Newham
Horse
Jejum AR
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
0.00
Notes
Withdrawn
Class 22: Eventing
Test: FEI eventing 2* test D
Judge: Dermot Cannon
Unregistered
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
15
Rider
Felicity Ward
Horse
Olivia
Score
Coll
%
Notes
Score
138.5
Coll
13
%
65.95
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
16
Rider
Felicity Ward
Horse
CUBA
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
Notes
Withdrawn
Class 23: Para (Grade III)
Test: Para Grade III Intermediate Test A
Judge: Dermot Cannon
Registered Category 1
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
39
Rider
Tara Flynn
Horse
Cascavel
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
Notes
HC
Class 24: Para (Grade III)
Test: Grade III FEI Para Grand Prix A
Judge: Dermot Cannon
Unregistered
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
47
Rider
Kate Kerr Horan
Horse
Lykkebo's Don Akino
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
Notes
HC
Class 25: Para (Grade III)
Test: Grade III FEI Para Grand Prix B
Judge: Dermot Cannon
Unregistered
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
47
Rider
Kate Kerr Horan
Horse
Lykkebo's Don Akino
Score
Coll
%
Notes
Score
Coll
%
Notes
HC
Class 26: Eventing
Test: FEI Eventing 3* D Test 2024
Judge: Dermot Cannon
Unregistered
Place
No.
Rider
Horse
Place
1
No.
51
Rider
Daniel Meagher
Horse
Mermus
Score
Coll
%
Notes
Score
151.5
Coll
13
%
65.87
Notes
Place
No.
Rider
Horse
Place
2
No.
50
Rider
Daniel Meagher
Horse
A classic sportsfield
Score
Coll
%
Notes
Score
134
Coll
12
%
58.26
Notes
We use cookies to tailor your web browsing experience. By accepting below and continuing to browse our site, you agree to our privacy policy.
Agree